W każdą I sobotę miesiąca:
godz. 1630 – Różaniec święty
godz. 1700 – Msza święta
godz. 1800 – Nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie; świadectwa
W Sanktuarium, w pierwsze soboty miesiąca, czcimy Matkę Bożą, która w Fatimie przed 100 laty w czasie objawień prosiła o modlitwę i pokutę. W roku 1930 Pan Jezus w duchowej rozmowie z siostrą Łucją wezwał do praktyki pięciu pierwszych sobót miesiąca, by wynagradzać za pięć zniewag i bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Dlatego w intencji wynagradzającej należy: odbyć Spowiedź; przyjąć Komunię świętą; odmówić część Różańca; przez 15 minut rozważać jedną lub wiele tajemnic różańcowych.
Posłuszni wezwaniu Pana Jezusa, zjednoczeni sercem z Matką Bożą Niepokalaną, wsparci wielkim orędownictwem św. Ojca Stanisława Papczyńskiego od 2012 roku, wraz z licznymi pielgrzymami modlimy się w intencjach Kościoła, Ojczyzny, naszych rodzin i całego świata.
Podczas nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem modlimy się o uwolnienie z mocy ciemności, wszystkich, którzy doświadczają niepowodzeń, nękania, dręczenia, tych którzy są ofiarami przekleństw czy są poszkodowani przez grzech bałwochwalstwa i okultyzmu. Dlatego odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne: wyrzekamy się szatana i wszystkich spraw jego oraz wyznajemy naszą wiarę. Wiemy, że najważniejsze jest nawrócenie serca i uzdrowienie duchowe, o które prosimy Boga. Ponieważ wielu pielgrzymów przybywa z nadzieją uzdrowienia z własnych chorób czy uzdrowienia swoich bliskich, gorąco prosimy Pana Jezusa aby także i w naszym czasie dokonał cudów swojej miłości.
Szczytem naszej modlitwy jest Eucharystia, sprawowana w intencjach wszystkich obecnych i tych, którzy proszą o pomoc. Po Mszy św. odbywa się poświęcenie sakramentaliów [woda, sól i oliwa] oraz dewocjonaliów. Jest także czas na złożenie świadectwa o otrzymanych w tym Sanktuarium łaskach: nawrócenia czy uzdrowienia.