Pierwszosobotnia Pielgrzymka Rożańcowa Mężczyzn

Każda I sobota miesiąca

godz. 700 – pielgrzymka wyrusza spod kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia MB (ul. Ks. Sajny 2)

godz. 745 przybycie do Marianki, do grobu św. Stanisława (indywidualne błogosławienstwo relikwiami Świętego).  

Pierwszosobotnia Pielgrzymka Rożańcowa Mężczyzn to oddolna inicjatywa świeckich związanych ze św. Stanisławem Papczyńskim i  Mariankami. Pielgrzymowanie mężczyzn rzopoczęło się tutaj w 2010 roku, początkowo przy okazji świąt maryjnych oraz w październiku i maju, ostatecznie od 6 lat przekształciło się w stałą inicjatywę wspomagającą Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca na Mariankach.

Wychodząc naprzeciw życzeniom Maryi wyrażonym w Fatimie, Tuy i Pontevedra, mężczyźni przemierzają Górę Kalwarię z różańcami w dłoniach w intencjach wynagradzających grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi a także w intencji rodzin i naszej Ojczyzny. Zbiórka na pielgrzymkę ma tradycyjnie miejsce o 7.00 rano w pierwsza sobotę miesiąca pod figurką NMP na dziedzińcu kościoła parafialnego, gdzie rozważana jest pierwsza tajemnica, kolejne odpowiednio – przy Kościele na Górce, przy kapliczce przy Vivo, na rogu Mariańskiej i Armii Krajowej, gdzie gospodarze posesji wystawiają w ogrodzie figurkę zakupiona przez uczestników pielgrzymki i na ulicy Polnej.

Zakończenie Różańca Mężczyzn następuje w Sanktuarium na Mariankach,  gdzie uczestnicy otrzymują błogosławieństwo relikwiami Krzyża św. lub św. o. Papczyńskiego.