Pierwszosobotnia Pielgrzymka Różańcowa Mężczyzn i Kobiet

Każda I sobota miesiąca


Pielgrzymka Różańcowa Mężczyzn

godz. 700 – Msza Św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia MB (ul. Ks. Sajny 2), po Mszy Św. przejście do Sanktuarium na Marianki, do grobu św. Stanisława (indywidualne błogosławieństwo relikwiami Świętego).  

Pierwszosobotnia Pielgrzymka Różańcowa Mężczyzn to oddolna inicjatywa świeckich związanych ze św. Stanisławem Papczyńskim i Mariankami. Pielgrzymowanie mężczyzn rozpoczęło się tutaj w 2010 roku, początkowo przy okazji świąt maryjnych oraz w październiku i maju, ostatecznie od 6 lat przekształciło się w stałą inicjatywę wspomagającą Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca na Mariankach.

Wychodząc naprzeciw życzeniom Maryi wyrażonym w Fatimie, Tuy i Pontevedra, mężczyźni przemierzają Górę Kalwarię z różańcami w dłoniach w intencjach wynagradzających grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, a także w intencji rodzin i naszej Ojczyzny. Zbiórka na pielgrzymkę ma miejsce o 7.00 rano w pierwszą sobotę miesiąca na Mszy Św. w Kościele Parafialnym, następnie pod figurką NMP na dziedzińcu Kościoła rozważana jest pierwsza tajemnica, kolejne odpowiednio – przy Kościele na Górce, przy kapliczce przy Vivo, na rogu Mariańskiej i Armii Krajowej, gdzie gospodarze posesji wystawiają w ogrodzie figurkę zakupiona przez uczestników pielgrzymki i na ulicy Polnej.

Zakończenie Różańca Mężczyzn następuje w Sanktuarium na Mariankach,  gdzie uczestnicy otrzymują błogosławieństwo relikwiami Krzyża św. lub św. o. Papczyńskiego.


Pielgrzymka Różańcowa Kobiet
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

godz. 700 – pielgrzymka wyrusza spod Sanktuarium na Mariankach i przechodzi do kościoła parafialnego w Górze Kalwarii na Mszę św. o godz. 8:00