Pierwszosobotnia Pielgrzymka Różańcowa Mężczyzn

Każda I sobota miesiąca


Uwaga, uwaga! Mamy niezwykle radosną informację! Będzie Różaniec do Granic 2!

Różaniec do granic Nieba.

Kiedy? od 01 do 08 listopada tego roku.
Gdzie? Wszędzie, w całej Polsce i na świecie!
Dlaczego? Musimy znowu chwycić za różańce i z całych sił wołać do Boga Ojca o zmiłowanie. Chcemy podjąć pokutę za nasze grzechy i wołać do Nieba o wybaczenie. Chcemy stanąć w obronie życia.
Kto? Absolutnie wszyscy; koniec z podziałami, koniec z lękiem, koniec z niewiarą. Wszyscy połączmy się w wspólnej modlitwie, całą nadzieję pokładając w Bogu Ojcu Jedynym.
Jak? Czasu jest mało, sytuacja trudna, twoja pomoc jest konieczna. Zapraszaj, wołaj, ogłaszaj, módl się, walcz, organizuj.

Więcej informacji już wkrótce na stronie www.rozaniecdogranic.pl.
Można też zgłosić swój udział na https://www.rozaniecdogranic.pl/mapa

Maryjo Królowo Polski módl się za nami!

O akcji “Różaniec do granic nieba” w mediach:

https://www.niedziela.pl/artykul/60118/Rozaniec-Do-Granic-Nieba-Odpowiedz-na

 

Zaproszenie brata Elii na “Różaniec do granic nieba” i jego komentarz:

Spoty promujące akcję:

 


ZMIANA NA CZAS AKTUALNYCH OGRANICZEŃ:

godz. 700 – Msza Św. w Sanktuarium na Mariankach, następnie modlitwa różańcowa oraz indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Stanisławagodz. 700 – Msza Św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia MB (ul. Ks. Sajny 2), po Mszy Św. przejście do Sanktuarium na Marianki, do grobu św. Stanisława (indywidualne błogosławieństwo relikwiami Świętego).  

 

Pierwszosobotnia Pielgrzymka Różańcowa Mężczyzn to oddolna inicjatywa świeckich związanych ze św. Stanisławem Papczyńskim i  Mariankami. Pielgrzymowanie mężczyzn rozpoczęło się tutaj w 2010 roku, początkowo przy okazji świąt maryjnych oraz w październiku i maju, ostatecznie od 6 lat przekształciło się w stałą inicjatywę wspomagającą Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca na Mariankach.

Wychodząc naprzeciw życzeniom Maryi wyrażonym w Fatimie, Tuy i Pontevedra, mężczyźni przemierzają Górę Kalwarię z różańcami w dłoniach w intencjach wynagradzających grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, a także w intencji rodzin i naszej Ojczyzny. Zbiórka na pielgrzymkę ma miejsce o 7.00 rano w pierwszą sobotę miesiąca na Mszy Św. w Kościele Parafialnym, następnie pod figurką NMP na dziedzińcu Kościoła rozważana jest pierwsza tajemnica, kolejne odpowiednio – przy Kościele na Górce, przy kapliczce przy Vivo, na rogu Mariańskiej i Armii Krajowej, gdzie gospodarze posesji wystawiają w ogrodzie figurkę zakupiona przez uczestników pielgrzymki i na ulicy Polnej.

Zakończenie Różańca Mężczyzn następuje w Sanktuarium na Mariankach,  gdzie uczestnicy otrzymują błogosławieństwo relikwiami Krzyża św. lub św. o. Papczyńskiego.