Przy Sanktuarium św. ojca Stanisława Papczyńskiego funkcjonuje księgarenka, w której nabyć można dewocjonalia, książki i pamiątki. Mogą one stanowić prezenty z okazji różnych uroczystości religijnych i rodzinnych, imienin urodzin dla dorosłych i dzieci. Ofiary z tytułu nabywania przedmiotów religijnych są przeznaczane na utrzymanie i rozwój Sanktuarium oraz pomoc potrzebującym.

Dewocjonalia

Dewocjonalia to przedmioty, które służą pogłębieniu naszej pobożności i odsyłają nas do Boga. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa devovere (poświęcić). Są to przedmioty, które podlegają poświęceniu przez kapłana. Ich zadaniem jest pomoc w naszej codziennej modlitwie i co za tym idzie uświęcanie nas w codzienności. W księgarence można nabyć dewocjonalia w postaci różańców, medalików, krzyży, gromnic i innych świec. Oferujemy także ikony, obrazy i figurki. Niektóre różańce i obrazki z wizerunkiem naszego Świętego Patrona zawierają cząstkę relikwii ex indumentis (z ubrania)  św. o. Stanisława Papczyńskiego. 

 

Książki i pamiątki z Sanktuarium

Na półkach można znaleźć liczne wartościowe pozycje książkowe, które pomogą pogłębiać naszą wiarę. Lektura duchowa stanowi istotny element prawidłowego chrześcijańskiego rozwoju. Św. Izydor pisał: wszelki postęp ma swój początek w czytaniu i rozważaniu. To, czego nie wiemy, poznajemy z lektury, to zaś, czego nauczyliśmy się, utrwalamy w pamięci przez rozważanie. Pośród książek znajdziemy różne wydania Pisma Świętego, pisma św. ojca Stanisława Papczyńskiego, liczne modlitewniki, oraz książki uznanych autorów literatury religijnej. 

W ofercie pamiątek posiadamy m. in.  np. magnesy, breloki, widokówki, gry i kolorowanki dla dzieci.

Godziny otwarcia 

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 17:00

Sobota 9:00 – 16:00

Niedziela – po Mszach świętych w godzinach: 11:30 – 12:00; 13:00 – 13:30; 18:00 – 18:15 

 

Przedmioty oferowane w księgarence, można nabyć na miejscu – nie prowadzimy działalności wysyłkowej.