W sali sanktuaryjnej wyświetlane są dla pielgrzymów 3 filmy:

„Ocalony, aby ocalać. Św. Stanisław Papczyński” – film o tym, w jaki sposób św. Stanisław przypomniał o sobie wspolczesnemu światu, po ponad III wiekach zapomnienia. Poruszający film o cudach za jego wstawiennictwem. W tym filmie po raz pierwszy daje świadectwo matka, która doświadczyła wskrzeszenia martwego dziecka w swoim łonie, a także młoda kobieta, która będąc w stanie agonalnym, nagle wyzdrowiała. Mowa jest też o przesłaniu, jakie niesie współczesnemu człowiekowi święty ojciec Stanisław.

Scenariusz i reżyseria: Wiesław Bednarz, Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska
czas: 29 minut.

 

„Wieczernik Ojca Stanisława” – film o apostole Mazowsza, św. Stanisławie Papczyńskim i o Wieczerniku – malutkim kościółku w Górze Kalwarii na Mariankach, z którym św. Stanisław był nierozerwalnie związany przez ostatnie 24 lata swojego życia. Ten dokument, ze scenami fabularyzowanymi, próbuje opowiedzieć losy zapomnianej XVII wiecznej nowej Jerozolim, z której pozostał do dziś jedynie mały i skromny kościółek, w którym znajduje się grób św. Stanisława. W tym kościółku wiele osób odzyskuje pokój serca i radość życia, a także doświadcza uzdrowień duszy i ciała.

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska
czas: 28 minut

 

„Jak zostać świętym” – Fabularyzowany dokument przedstawia nie tylko poruszającą historię ziemskiej wędrówki św. o. Stanisława Papczyńskiego, ale także jego niezwykłe wstawiennictwo po jego ziemskiej śmierci. To historia wiejskiego chłopaka z Podegrodzia, który z powodu braku zdolności został wyrzucony ze szkoły, by później stać się jednym z najwybitniejszych umysłów w XVII-wiecznej Polsce: nauczycielem możnych, doradcą króla Jana II Sobieskiego i spowiednikiem przyszłego papieża Innocentego XII.

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska
czas: 45 minut


Rezerwacja seansów pod nr telefonu: 515 866 612; 22 727 32 58 lub e-mailowo: sanktuarium@papczynski.pl