OGŁOSZENIA XVI NIEDZIELA ZWYKŁ A – 21 lipca 2019 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

  1. W tym tygodniu, od czwartku do soboty (25 – 27 lipca), będziemy gościć na Mariankach pielgrzymów z mariańskiej parafii z Kazachstanu. Prosimy chętnych, którzy chcieliby przyjąć do swoich domów na 2 noce Polaków z Kazachstanu, aby w zakrystii, zechcieli zgłosić swoje zaproszenie dla konkretnego małżeństwa lub rodziny. W ciągu dnia pielgrzymi mają zorganizowany program, potrzeba wyłącznie zabrać gosci na nocleg ewentualnie ugościć kolacja. Brakuje miejsc jeszcze dla 6 małżeństw lub rodzin. O konkretnej godzinie przyjazdu pielgrzymów w środę poinformujemy bezpośrednio rodziny, które przyjmą gości. Prawdopodobnie będzie to wieczór.
  2. W tym tygodniu, 25 lipca, przypada wspomnienia św. Krzysztofa. Z tej okazji w następną niedzielę po każdej Mszy św., będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary do puszek przez misjonarza z Góry Kalwarii, ks. Marka Szczepaniaka MIC. Pracuję on na bardzo trudnej misji na północy Brazylii, wiec już dzisiaj prosimy o wasza hojność. Niektórzy praktykują 1 grosz od 1 kilometra bezpiecznie przejechanego.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed mszą świętą lub po Mszy świętej w zakrystii można się zaopatrzyć w znakomity tygodnik jak jest Gość Niedzielny oraz Oremus, zawierający czytania biblijne oraz komentarze na każdy dzień.

 

Ogłoszenia parafialne

  1. W niedzielę za tydzień z okazji przypadającego w dniu 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św., będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  2. Przypominamy, iż wszelkie prace wykonywane na cmentarzu parafialnym należy zgłaszać do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na miesiąc sierpień.
  4. Wszystkim przezywającym wakacje i urlopy życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.