OGŁOSZENIA XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
18 października 2020 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Z bólem informujemy, iż zgodnie z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, w Wieczerniku może przebywać łącznie z kruchtą 35 osób. Dla ułatwienia wprowadziliśmy numery na kartkach, które otrzymują osoby wchodzące, aby nie przekroczyć dozwolonego limitu. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział we Mszy świętej zapraszamy kolejne 20 osób do sali kinowej przy Muzeum, gdzie jest bezpośrednia transmisja z Mszy świętej w Wieczerniku. Osoby którym nie przeszkadza jesienny chłód zapraszamy pod ołtarz polowy oraz na ławki wokół kościółka sanktuaryjnego.
 2. Kontynuujemy odprawianie dodatkowej Mszy świętej o godz. 13:30.
 3. W duchu miłości braterskiej oraz odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, przypominamy wszystkim wiernym o obowiązku zasłaniania w kościele nosa i ust oraz zachowania odpowiedniego dystansu.
 4. Informujemy, że biskupi w Polsce udzielili dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, co oznacza, że nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem, o czym szerzej informuje Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz w Komunikacie dostępnym na naszej stronie internetowej i w gablocie. W związku z tym wznawiamy transmisje internetowe ze wszystkich Mszy świętych sprawowanych w Wieczerniku. Transmisja jest dostępna na kanale YouTube: Stanisław Papczyński.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do zgłaszania w zakrystii imion zmarłych do wypominek rocznych, aby ich zapisać w mariankowej Księdze wypominek. Pielgrzymów i gości prosimy o skorzystanie z formularza, który jest na stoliku pod chórem. Za tych zmarłych zostanie odprawionych 50 Mszy świętych w ciągu roku, czyli w każdy poniedziałek o godz. 19:00. Imiona zmarłych można też przesłać internetowo do WYPOMINEK za pomocą naszej strony internetowej: PAPCZYNSKI.PL
 6. Zachęcamy do nabywania kalendarza mariankowego na rok 2021 zatytułowanego Pod opieką św. Stanisława Papczyńskiego, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Zakupując kalendarz wspieramy nasze Sanktuarium.
 7. Do zabrania ze stolika pod chórem jest list księdza kustosza z okazji modlitwy za zmarłych, a także drugi list z podziękowaniem dla wszystkich osób wspierających materialnie nasze Sanktuarium. Można zabrać większą liczbę egzemplarzy, aby przekazać je innym.
 8. Na koniec przypominamy, że tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak modlitwa i Eucharystia leczą choroby ducha i są źródłem mocy i ufności w Bożą Opatrzność. Warto w tym czasie więcej czasu poświęcić na lekturę Pisma Świętego, modlitwę w rodzinie i prywatne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu.

Ogłoszenia parafialne

 1. W duchu odpowiedzialności za zdrowie innych i własne, przypominamy wszystkim wiernym o obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu między sobą. Od tej niedzieli z racji obostrzeń sanitarnych, które weszły w życie z dniem 17 października, w naszym kościele może przebywać maksymalnie 100 osób, a w kościele „na Górce” 63. W związku z tym Msze św. w dni powszednie są sprawowane według zwykłego porządku, natomiast w niedziele w kościele parafialnym są dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 18.00. „Na Górce” Msze św. niedzielne są sprawowane o godz. 10.00 i 11.30, a w kaplicy w Kątach o godz. 10.30 i 12.00. Różaniec niedzielny w kościele parafialnym jest odmawiany po Mszy św. o godz. 13.00.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej br. Łukasza Wierzchowskiego, który podzieli się z nami doświadczeniem posługi misyjnej w Rwandzie.
 3. Prosimy o uregulowanie opłat administracyjnych za groby na naszym cmentarzu. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby groby bliskich zmarłych odwiedzać nie gromadząc się, z zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego. Wszelkie informację dotyczące przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego podamy w przyszłym tygodniu.
 4. W związku z obostrzeniami najbliższe terminy spotkań kandydatów do bierzmowania są następujące: grupa pierwsza 19 października o godz. 18.00 (osoby o nazwiskach zaczynających się na literę od A do M) i grupa druga 23 października o godz. 18.00 – pozostałe osoby. Wszystkie spotkania odbywają się w kościele „na Górce”. Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 5. Ofiary zebrane w Dniu Papieskim wyniosły 4 065 zł 50 gr.
 6. Zachęcamy do składania intencji wypominkowych za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedziele przed Mszą św. o godz.10.00.
 7. W kiosku parafialnym jest do nabycia Mały Gość Niedzielny oraz Oremus na listopad.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Jadwiga Ołtarzewska l. 97, Dariusz Klepczyński l. 51, Stefan Gramz l. 68, Bogumiła Grzywacz l. 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…