NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nasz kościołek Wieczerzy Pańskiej zwany Wieczernikiem zostaje podniesiony do rangi sanktuarium. Dziękujemy Bogu za ten wielki dar dla mieszkańców Mazowsza oraz dla wszystkich czcicieli św. Stanisława. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości o godz. 12: 00 pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza.
 2. Ze względu na uroczystości nie będzie dzisiaj Mszy świętych o godz. 9: 00 i 10: 30. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 16: 30 oraz na wieczorną Msze św. o godz. 17:00.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na czerwiec. W Gościu Niedzielnym oraz w Niedzieli znajdziemy obszerne artykuły o powstającym u nas sanktuarium oraz o św. Stanisławie Papczyńskim.
 4. W przyszła niedzielę na każdej Mszy św. odśpiewamy uroczyste TE DEUM za ustanowienie w naszym Wieczerniku Sanktuarium św. ojca Stanisława Papczyńskiego.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś zapraszamy na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach. Główna Msza św. o godz. 12.00. Nie będzie też obu Mszy św. w kościele „na Górce”.
 2. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła.
 3. Od najbliższego wtorku Msze św. ku czci św. Antoniego będą odprawiane o godzinie 8.00 W kaplicy pod jego wezwaniem.
 4. W piątek od 15.30 spowiedź dla dzieci i ich rodziców przed rocznicą I komunii św.
 5. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30 odbędzie się uroczystość rocznicy I komunii św.
 6. W najbliższy czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów naszej Parafii.
 7. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na spłatę kolejnej raty za nagłośnienie. Informujemy, że w ostatnim tygodniu poprawiono nagłośnienie kaplicy św. Antoniego.
 8. W przyszłą niedzielę s. Angela dominikanka po każdej Mszy św. będzie zbierała ofiary do puszek na ochronkę na rzecz potrzebujących dzieci.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z roku pierwszego odbędzie się w poniedziałek 28 maja o godz. 18.00.
 10. W Boże Ciało zapraszamy na Wieczór Chwały na skwerku przed kościołem na Górce. Rozpocznie się ono o godz. 17.30. Po nim o godz. 19.00 koncert zespołu Młode Koty.
 11. Zapraszamy na koncert charytatywny przygotowany przez grupę naszych parafian, podczas, którego wesprzemy darem serca dwoje dzieci: Dominikę i Filipa potrzebujących pilnej rehabilitacji. Koncert odbędzie się 26 maja w Ośrodku Kultury przy ul. Białka o godzinie 17.00.