OGŁOSZENIA XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2019 r.

 

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Za tydzień w niedzielę w naszym Sanktuarium odbędą się uroczystości ku czci Bożej Opatrzności i św. Stanisława Papczyńskiego. W tym dniu będziemy świętować rocznicę śmierci ojca Stanisława, a także świętować I rocznicę obrania św. ojca Stanisława za patrona miasta i Gminy Góra Kalwaria. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 koncertem modlitewnym w wykonaniu Zespołu BENE, a następnie ks. dr Jan Kosmowski MIC wygłosi krótką prelekcję na temat działania Bożej Opatrzności w historii Marianek i Góry Kalwarii. Uroczystej Mszy świętej o godz. 12:00 będzie przewodniczył ks. prał. Jerzy Owsianka, były proboszcz z Ełku, świadek dwóch cudów do beatyfikacji i kanonizacji św. Stanisława. Po mszy świętej zapraszamy na grochówkę i wypieki z Galerii Wypieków Lubaszka.
 2. W niedzielę z powodu uroczystości nie będzie Mszy św. o godz. 10:30.
 3. Z radością informujemy, że ukazał się piękny album o historii Marianek pt. „Wieczernik na Mazowszu” autorstwa ks. dr Jana Kosmowskiego, wieloletniego kustosza Wieczernika. Album zawiera opis wielu, nieznanych do tej pory, faktów z historii Marianek, a także wiele archiwalnych zdjęć. Album można nabyć w zakrystii, a także w księgarence Muzeum. Jeśli ktoś chciałby otrzymać osobistą dedykację Autora, to będzie to możliwe za tydzień, po Mszy świętej o godz. 12:00, w czasie tzw. grochówki a la Kosmos, którą on na Mariankach zapoczątkował. Przy okazji chcę podziękować panu Maciejowi Marchewiczowi, który bezinteresownie opracował szatę graficzną tego pięknego albumu.
 4. W sobotę 18 września o godz. 17:00, w Sanktuarium na Mariankach odbędzie się Msza święta i specjalne błogosławieństwo matek i ojców oczekujących narodzin dziecka. Św. Stanisław opiekuje się matkami w stanie błogosławionym, zwłaszcza przychodzi z pomocą tym rodzicom, którzy czują niepokój przed narodzinami swych dzieci lub doświadczają jakiś komplikacji.
 5. W najbliższy piątek o godz. 17:00 w Ratuszu Miejskim odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące pomysłu wprowadzenia w naszej Gminie „Samorządowej Karty Praw Rodziny”. Karta stoi na straży niezbywalnych praw każdej rodziny, chroniąc ją przed atakami wrogich ideologii. Spotkanie poprowadzą eksperci z Instytutu Ordo Iuris. Serdecznie zapraszamy.
 6. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich mieszkańców Marianek i Góry Kalwarii, a także czcicieli Ojca Papczyńskiego za tydzień. Do zobaczenia w niedzielę o godz. 11:00.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodzieży Mariańskiej do Skórca k. Siedlec w dniach 27 – 29 września. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 2. W najbliższy czwartek 19 września o godzinie 19.00 w salach domu parafialnego rozpocznie się kurs przedmałżeński, który potrwa kilka tygodni.
 3. W związku z dynamicznym rozwojem ośrodka duszpasterskiego w Kątach i dodaniem tam drugiej Mszy św. w niedzielę o godzinie 12.00 dla rodzin z dziećmi, informujemy, że od dzisiejszej niedzieli Msza św. odprawiana o godzinie 13.00 w kościele „na Górce” zostaje przeniesiona do kościoła parafialnego na godzinę 13.00. Zatem jedyną Mszą św. w kościele „na Górce” będzie Msza św. o godzinie 11.00 dla młodzieży. Przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w kościele parafialnym.
 4. Od dzisiejszej niedzieli Msze św. w Kątach są sprawowane o godzinie 10.30 i 12.00 dla rodzin z dziećmi.
 5. Na stronie internetowej parafii znajduje się informacja dotycząca przygotowania do bierzmowania młodzieży szkolnej. Zapisy w kancelarii do 20.09.2019.
 6. W niedzielę za tydzień 22 września w Sanktuarium na Mariankach odbędą się uroczystości ku czci Bożej Opatrzności i św. Stanisława Papczyńskiego, którego 318 rocznica narodzin dla nieba przypada 17 września. W przyszłą niedzielę będziemy także świętować I rocznicę obrania św. Ojca Stanisława za Patrona Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 koncertem modlitewnym w wykonaniu Zespołu BENE a następnie ks. dr Jan Kosmowski MIC wygłosi krótką prelekcję na temat działania Bożej Opatrzności w historii Marianek i Góry Kalwarii. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. prał. Jerzy Owsianka, były proboszcz z Ełku, świadek dwóch cudów do beatyfikacji i kanonizacji św. Stanisława. Po Mszy św. zapraszamy na grochówkę i wypieki z Galerii Wypieków Lubaszka.
 7. Z radością informujemy, że ukazał się album o historii Marianek pt. „Wieczernik na Mazowszu” autorstwa ks. dr Jana Kosmowskiego MIC, wieloletniego kustosza Wieczernika. Album, który zawiera opis wielu nieznanych do tej pory faktów z historii Marianek, a także wiele archiwalnych zdjęć można nabyć na Mariankach. Jeśli natomiast ktoś chciałby otrzymać osobistą dedykację Autora, to ks. Kosmowski będzie podpisywał książki na Mariankach za tydzień po Mszy świętej o godz. 12.00.
 8. W sobotę 21 września o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach będzie sprawowana Msza św. i specjalne błogosławieństwo matek i ojców oczekujących narodzin dziecka.