XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

  1. Nasze Sanktuarium organizuje w przyszłym roku samolotową pielgrzymkę do Fatimy i do Santiago de Compostella. Chcemy także odwiedzić Balsamao w Portugalii, gdzie znajduje się grób sługi Bożego o. Kazimierza Wyszyńskiego, który w XVIII wieku ocalił trumnę i grób świętego ojca Stanisława Papczyńskiego przed zniszczeniem. Przewidziany jest też wypoczynek nad oceanem Atlantyckim. Duchowym opiekunem pielgrzymki będzie ks. Jan. Program pielgrzymki oraz karty zgłoszenia można otrzymać w zakrystii.
  2. W najbliższa sobotę, 17 listopada, o godz. 17:00, w naszym Sanktuarium odbędzie Msza święta i specjalne błogosławieństwo matek i ojców oczekujących narodzin dziecka. Św. Stanisław opiekuje się matkami w stanie błogosławionym, zwłaszcza przychodzi z pomocą tym rodzicom, którzy czują niepokój przed narodzinami swych dzieci.
  3. Zakończyliśmy oktawę modlitwy za zmarłych ale nie zakończyliśmy modlitwy za zmarłych. Zapraszamy na Mszę świętą za zmarłych zgłoszonych do wypominek poprzedzoną nieszporami w każdy poniedziałek o godz. 18:30.
  4. Zgodnie z decyzją Ojca św. Franciszka w niedzielę za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym zostanie przeprowadzona zbiórka dla ubogich, którzy często, bardzo dyskretnie zwracają się do nas o pomoc.

Ogłoszenia parafialne

  1. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na wypominki. Msze św. gregoriańskie będą wtedy odprawiane za zmarłych poleconych w wypominkach.
  2. Za tydzień, w niedzielę, będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu jesteśmy zaproszeni by w szczególny sposób dostrzec potrzeby duchowe i materialne osób ubogich. W związku z tym zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na parafialną Caritas.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na grudzień oraz Mały Gość Niedzielny z komiksem Skauci Niepodległej.