OGŁOSZENIA XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Bóg zapłać za ofiary przekazane tydzień temu dla polskich misjonarzy z okazji święcenia pojazdów.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Jest to okazja do skorzystania z sakramentu pojednania. W czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W I piątek zapraszamy o godz. 21:00 na plenerową Drogę Krzyżowej w naszym Sanktuarium w intencji naszych rodzin, za uzależnionych oraz za zmarłych. Prosimy o przyniesienie lampionów lub świec.
 3. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy za ofiary składane na rzecz odnowienia i wyeksponowaniem sarkofagu biskupa Stefana Wierzbowskiego. Wszelkie informacje dotyczące zbiórki na ten cel znajdują się na stronie parafialnej.

Ogłoszenia parafialne

 1. W sierpniu zapraszamy wszystkich do zachowania abstynencji od napojów alkoholowych.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic różańcowych, o godzinie 15.00 Godzina Święta.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18.00 o powołania do Zgromadzenia Księży Marianów. Przypominamy, że w okresie wakacji nie ma dodatkowej spowiedzi oraz Mszy św. z udziałem dzieci. W piątek odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, która odbędzie się na Mariankach o godz. 21.00.
 4. W tym roku w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej pielgrzymuje tylko grupa księży przewodników poszczególnych grup pielgrzymkowych. W związku z tym w przedsionku kościoła można składać intencje, które ks. Krzysztof zaniesie na Jasną Górę, a w zakrystii można się zapisać na duchowego uczestnika pielgrzymki.
 5. W środę 5 sierpnia zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Mszę św. o godz. 18.00.
 6. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy za ofiary składane na rzecz opracowania działań konserwatorskich związanych z odnowieniem i wyeksponowaniem sarkofagu biskupa Stefana Wierzbowskiego. Pierwszy etap tego pomysłu: odnowienie sarkofagu może zostać sfinansowany ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego i zrealizowany do końca 2021 roku. Wniosek o wsparcie tego działania kwotą 77 tys. 300, 00 złotych otrzymał pierwszą pozytywną opinię. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest opracowanie i uzgodnienie z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – programu i kosztorysu działań konserwatorskich, którego szacunkowy koszt wynosi ok. – 10 000 zł.
  Pragniemy zachęcić wszystkich, którzy pragną włączyć się w tą inicjatywę do ofiarowania dowolnych datków na ten cel, przekazując je na specjalne utworzone konto bankowe naszej parafii na. Wszelkie informacje dotyczące zbiórki znajdują się na stronie parafii.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana: + Mirosław Kozakiewicz l. 57, + Maksymilian Kochański l. 90, + Marianna Piskorz l. 87, + Jan Gałek l. 62, + Jerzy Wiórkiewicz l. 68, + Celina Pietrzak l. 75, Jan Hulak l. 72, Krystyna Szeląg l. 76 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…