OGŁOSZENIA XXXII niedziela zwykła – 10 listopada 2019 r. 

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Dziś przypada XI Dzień Solidarności z chrześcijanami prześladowanymi za wiarę. W tym roku naszą uwagę zwracamy na Sudan Południowy, gdzie dyktatura islamu dyskryminuje i prześladuje chrześcijan. W ostatnim roku 40 chrześcijan było uwięzionych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa, a ich rodziny były pozostawione bez środków do życia. Możemy okazać im solidarność przekazując ofiarę do puszki po Mszy świętej.
 2. Jutro 11 listopada, Dzień Niepodległości. W tym dniu świętujemy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Msze św. w Wieczerniku o godz. 12:00 i 19:00. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.
 3. W najbliższą sobotę, tj. w III sobotę miesiąca, w naszym Sanktuarium odbędzie się Msza św. dla rodziców oczekujących narodzin swego dziecka. Po Mszy świętej nabożeństwo ze specjalnym błogosławieństwem rodziców i dzieci czekających na narodziny. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Przed Mszą św., o godz. 16.00, prelekcja oraz spotkanie ze znaną położną, panią Ireną Chołuj na ważne tematy dotyczące rodziców.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz Oremusa zawierający czytania biblijne na każdy dzień wraz z komentarzami.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś przypada XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy przemilczane cierpienie”. W związku z tym jest dziś prowadzona zbiórka do puszek na pomoc naszym prześladowanym braciom.
 2. Jutro 11 listopada w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości szczególnie będziemy dziękować Opatrzności Bożej za dar wolności dla naszej Ojczyzny. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za Niepodległą Polskę. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00, o 16.00 za Ojczyznę – na którą zapraszają władze Miasta i Gminy oraz o godzinie 18.00.
 3. W środę 13 listopada zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczornej.
 4. W naszym kościele trwają katechezy neokatechumenalne dla tych, którzy pragną pogłębić swoją miłość do Chrystusa. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.30.
 5. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziców oczekujących narodzin dziecka na godzinę 17.00 do Sanktuarium na Mariankach.
 6. Zapraszamy Panie, które chciałyby odmawiać Różaniec do udziału w Żywym Różańcu. Swoją deklarację można zgłosić w kancelarii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na listopad i grudzień.
 8. W tym tygodniu odszedł do Pana Mieczysław Jagodziński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…