OGŁOSZENIA  – 24 maja 2020 r. – Wniebowstąpienie Pańskie – Uroczystość ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Dzisiaj, centralnym uroczystościom ku czci św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w naszym Sanktuarium będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Z powodu zakazu Mszy świętych polowych i ograniczonej liczby osób mogących wejść do Wieczernika zapraszamy do duchowego udziału w tej Mszy świętej poprzez transmisje internetową.
 2. Dzisiaj z racji uroczystości nie będzie w Wieczerniku dodatkowej Mszy św. o godz. 13:30.
 3. Nowenna do Ducha Świętego jest odprawiana codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego. W niedzielę o godz. 16:30, w dni tygodnia o godz. 18:30.
 4. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i tym samym koniec okresu wielkanocnego w liturgii. Za 2 tygodnie kończy się okres, kiedy katolicy winni odbyć spowiedź wielkanocną.
 5. Ze stolika w Wieczerniku pod chórem można zabrać wydrukowany akt zawierzenia się św. ojcu Stanisławowi na czas epidemii oraz list kustosza naszego Sanktuarium z okazji dzisiejszej uroczystości ku czci św. ojca Stanisława.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają swoje ofiary na rzecz naszego Sanktuarium za pomocą wpłat na konto bankowe lub pozostawiać ofiary w Wieczerniku. Pomoże nam to przetrwać trudny czas pandemii i spowodowanych przez nią ograniczeń.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godzinie 12.00 uroczystościom ku czci św. Ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Z powodu pandemii Msza św. będzie sprawowana wewnątrz Wieczernika, do którego może wejść tylko 20 osób oraz będzie transmitowana przez Internet.
 2. Zgodnie ze znowelizowanymi zarządzeniami informujemy, że w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 42 osoby. Prosimy o pamiętanie o zachowaniu bezpiecznych odstępów i o obowiązku noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos. Uczestnicy liturgii siadają w ławkach tylko w oznaczonych miejscach.
 3. Porządek Mszy św. niedzielnych jest następujący: o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 18.00, 19.00. Nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce”. W Kątach Msze św. o godzinie 10.30, 11.30, 12.30. Natomiast od 7 czerwca nie będzie niedzielnej Mszy św. o godzinie 18.00.
 4. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedziele o godzinie 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W Kątach nabożeństwa majowe w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej.
 5. W czwartek 28 maja przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 6. Informujemy, że sakrament bierzmowania będzie udzielony w naszym kościele przez ks. bpa Rafała Markowskiego w sobotę 30 maja w dwóch grupach o godzinie 10.00 i 12.00. We Mszy św. z racji ograniczeń mogą wziąć udział tylko kandydaci do bierzmowania i służba liturgiczna. Krewni i przyjaciele są proszeni o pozostanie w domach.
 7. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i tym samym koniec okresu wielkanocnego w liturgii.
 8. W sobotę 6 czerwca wznawiamy przygotowanie do chrztu św. o godzinie 10.00 w kościele parafialnym.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają swoje ofiary na rzecz naszego kościoła za pomocą wpłat na konto lub osobiście. Pomoże nam to przetrwać trudny czas pandemii i spowodowanych przez nią ograniczeń.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na czerwiec.
 11. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Marianna Wanda Balicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…