OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12 maja 2019 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Jutro, 13 maja, w kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo fatimskie. Po Mszy odbędzie się procesja po ogrodach parafialnych z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec.
 2. Spotkanie uczestników czerwcowej pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela odbędzie się 22 maja o godz. 19.30 w Sali Muzeum. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago z ks. Łukaszem w październiku tego roku. Szczegółowy program można otrzymać w zakrystii.
 3. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziców, którzy oczekują narodzin dziecka na Mszę św. i specjalne błogosławieństwo na godzinę 17.00. Przed Mszą św., o godz. 16.00, prelekcja oraz spotkanie ze znaną położną, panią Ireną Chołuj na temat: „Umiejętność urodzenia dziecka podarunkiem Mądrości Stwórczej Boga”.
 4. W przyszłą niedzielę, 19 maja, zapraszamy na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach i jednocześnie I rocznicę ustanowienia Sanktuarium. Mieszkańcy Góry Kalwarii oraz czciciele św. Stanisława zgromadzą się w Sanktuarium na Mariankach, aby uczcić Patrona miasta i powierzyć Jego opiece samych siebie i swoje rodziny. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 11.00 koncertem modlitewnym „W hołdzie Maryi Niepokalanej”. Mszy św. o godzinie 12.00 będzie przewodniczył ks. Józef Wałaszek, proboszcz z Podegrodzia, rodzinnej parafii św. Ojca Stanisława. Po Mszy św. tradycyjnie zapraszamy wszystkich na grochówkę przy akompaniamencie Zespołu Muzycznego z Powsina.
 5. W związku z uroczystościami w niedzielę za tydzień nie będzie mszy świętej w Wieczerniku o godz. 10.30.
 6. W zakrystii są do odebrania najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Oremusa.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś przypada Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień modlitw o powołania.
 2. Dziś na Mszach św. kazania głosi ks. Zbigniew Grygorcewicz MIC, który przeprowadza zbiórkę ofiar na rzecz misji w Kazachstanie.
 3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne Archidiecezji Warszawskiej.
 4. Jutro, 13 maja, modlimy się za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej. Na nabożeństwie po Mszy św. wieczornej będziemy przepraszali Matkę Bożą za znieważanie Jej Jasnogórskiego wizerunku, a następnie odbędzie się procesja po ogrodach parafialnych z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec.
 5. W czwartek 16 maja w uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej, główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie o godzinie 18.00.
 6. W sobotę 18 maja przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.
 7. Młodzież naszej parafii zapraszamy na doroczne spotkanie młodzieży z mariańskich parafii. Marianki 2019 odbędą się w dniach 17-19 maja.
 8. W przyszłą niedzielę 19 maja zapraszamy na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach i jednocześnie I rocznicę ustanowienia Sanktuarium. Mieszkańcy Góry Kalwarii oraz czciciele św. Stanisława zgromadzą się w Sanktuarium na Mariankach, aby uczcić Patrona miasta i powierzyć Jego opiece samych siebie i swoje rodziny. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 11.00 koncertem modlitewnym „W hołdzie Maryi Niepokalanej”. Mszy św. o godzinie 12.00 będzie przewodniczył ks. Józef Wałaszek, proboszcz z Podegrodzia, rodzinnej parafii św. Ojca Stanisława. Po Mszy św. tradycyjnie zapraszamy wszystkich na grochówkę przy akompaniamencie Zespołu Muzycznego z Powsina.
 9. Z racji uroczystości na Mariankach w przyszłą niedzielę nie będzie obu Mszy św. w kościele „na Górce”.
 10. Grupa Anonimowych Alkoholików „Zawsze Razem” zaprasza na spotkania w środy i w piątki od godziny 17.00 do 19.00 przy ul. Sajny 4.
 11. We wtorek 21 maja przy ul. Białka 4 odbędą się bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne dla kobiet urodzonych w latach 1950-1969, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Numer telefonu do rejestracji jest wywieszony w ogłoszeniach w gablocie (42 254 64 10 lub 517 544 004).
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na czerwiec.