OGŁOSZENIA
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
13 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy: w soboty i niedziele o godz. 16.30 a w pozostałe dni o godz. 18.30.

 2. W dniach 18-20 czerwca (od piątku do niedzieli) odbędzie się V piesza Pielgrzymka Mężczyzn z Puszczy Mariańskiej do Wieczernika. Pierwszy raz, mężczyźni z Góry Kalwarii, pokonali tę trasę z własnej inicjatywy w 2016 r. Szczegóły pielgrzymki na plakacie w gablocie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w klasztorze na Mariankach, we wtorek 15 czerwca, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.

 3. W najbliższą sobotę, 19 czerwca, zapraszamy małżonków oczekujących narodzin swego dziecka na Mszę św. o godz. 17.00 i po niej na specjalne nabożeństwo.

 4. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na renowację Wieczernika. Szczegóły renowacji są dostępne na naszej stronie internetowej i na ulotkach pod chórem. Stolarz już rozpoczął wykonywanie nowych ławek. Ambonka jest w fazie projektowania. Odnowienie posadzki i malowanie ścian planowane jest na przełom lipca i sierpnia. Za wsparcie modlitewne i materialne renowacji z serca dziękujemy. Za przyjaciół i dobrodziejów Sanktuarium odprawiamy Mszę św. w II niedzielę miesiąca o godz. 12.

 5. Od dzisiaj, 13 czerwca, we wszystkich kościołach w Polsce, można zajmować połowę dostępnych miejsc. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Nadal obowiązuje noszenie maseczek w kościołach.

 6. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że od przyszłej niedzieli, 20 czerwca, jednocześnie we wszystkich diecezjach, zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa we Mszach św. niedzielnych i w święta nakazane. Oznacza to, iż od przyszłej niedzieli, każdy katolik, który ukończył 7. rok życia, ma obowiązek w każdą niedzielę i nakazane święto uczestniczyć realnie w całej Mszy św. Niedzielna Eucharystia jest darem Boga i umocnieniem danym na nasze codzienne życie. Tu Pan Bóg prowadzi nas przez swoje Słowo i zaprasza do przyjęcia Ciała i Krwi Chrystusa. Tylko w stanie łaski uświęcającej można godnie i w sposób pełny uczestniczyć w Eucharystii, uwielbiać Boga, dziękować Mu, przepraszać Go i prosić. Jedynie nadzwyczajne racje usprawiedliwiają naszą nieobecność na Eucharystii niedzielnej i świątecznej, np. takie, jak choroba, nadmierna odległość od kościoła, uczynki miłości bliźniego, np. pielęgnowanie chorego czy opieka nad dzieckiem, obowiązki służbowe. Tylko w tych nadzwyczajnych okolicznościach, pozostaje dobrodziejstwo duchowego uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz radiowy, telewizyjny lub internetowy.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś przypada odpust św. Antoniego. Msze św. w kościółku św. Antoniego są sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. Kazania będzie głosi ks. Mirosław Ślełdziński. O godz. 13.00 ks. Antoni Skwierczyński MIC świętuje jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. Są zbierane ofiary na dalsze prace związane z renowacją kościółka św. Antoniego.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w kościele parafialnym w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W Kątach nabożeństwa czerwcowe w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o godz. 10.30.

 3. Zaprzysiężenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się 20 czerwca o godz. 10.00, zaś w Kątach w dniu 27 czerwca godz. 10.30.

 4. Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 16 do 30 czerwca w środy i piątki od godz. 11.00 do 14.00.

 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia 26 czerwca w sobotę – koszt 60 zł.

 6. Zapraszamy 19 czerwca w sobotę do Sanktuarium na Mariankach gdzie o godz. 17.00 Msza św. dla rodziców oczekujących narodzin dziecka.

 7. Dziękujemy Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej za pomoc w koszeniu trawy przy kaplicy św. Antoniego.

 8. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na czerwiec.

 9. W tym tygodniu odeszli do Pana: Teresa Plak l 91. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.