OGŁOSZENIA  – 29 marca 2020 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

 

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Ze względu na zagrożenie epidemią we Mszach świętych może uczestniczyć tylko 5 osób, które zamówiły daną intencję oraz asysta liturgiczna. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego zakazu podjętego ze względu na miłość bliźniego. Zapraszamy Was wszystkich do duchowego „przychodzenia” na Msze święte i nabożeństwa poprzez udział w transmisji internetowej z naszego Wieczernika. Transmitowane są wszystkie msze święte i nabożeństwa.
 2. Od poniedziałku 30 marca do Wielkiej Środy włącznie parafia organizuje tzw. Dziedziniec miłosierdzia, czyli sprawowanie sakramentu pokuty od godziny 9.00 do 11.00 i od godziny 15.00 do 17.00 na dziedzińcu przed kościołem parafialnym. W Wielki Czwartek spowiedź tylko rano od 9.00 do 11.00.
 3. Na Mariankach zapraszamy do wielkanocnej spowiedzi w Wielkim tygodniu, którą także planujemy zorganizować na zewnątrz Wieczernika pod ołtarzem polowym. Szczegółowe informacje za tydzień.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pielgrzymka różańcowa mężczyzn jest w tym tygodniu odwołana. Natomiast Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Edmunda będzie transmitowane przez Internet za pomocą strony papczynski.pl
 5. Od zawsze największym środkiem ratunku, który przyczyniał się do ustania epidemii i kataklizmów była wytrwała modlitwa. Ze szczególną mocą zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Góra Kalwaria oraz czcicieli św. ojca Stanisława do modlitwy wielką nowenną u ustanie epidemii, za przyczyną św. ojca Stanisława, która jest transmitowana z Wieczernika o godz. 20:30.
 6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Z powodu pandemii, zgodnie z zarządzeniem biskupów nie będzie poświęcenia palm.
 7. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania Sanktuarium w czasie epidemii, które będą umieszczane na naszej stronie internetowej.

Ogłoszenia parafialne

 1. Od poniedziałku 30 marca do Wielkiej Środy włącznie organizujemy tzw. Dziedziniec miłosierdzia, czyli sprawowanie sakramentu pokuty od godziny 9.00 do 11.00 i od godziny 15.00 do 17.00 na dziedzińcu przed kościołem parafialnym. W Wielki Czwartek Dziedziniec miłosierdzia będzie tylko rano w godzinach 9.00 do 11.00. Po spowiedzi będzie możliwość przyjęcia Pana Jezusa w komunii św. Spowiedź w Kątach w poniedziałek, środę i w piątek od godziny 17.00.
 2. Wydawanie świątecznych paczek przez Caritas parafialną odbędzie się w dniach 1, 2 i 3 kwietnia od godziny 9.00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 18.00 modlimy się o powołania zakonne do Zgromadzenia Księży Marianów i Sióstr Eucharystek. W piątek z powodu panującej pandemii nie odwiedzimy chorych i tak będzie aż do odwołania, za wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci.
 4. W najbliższą sobotę nie odbędzie się przygotowanie do sakramentu chrztu św. Odwołane jest również Misterium Męki Pańskiej.
 5. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej. Z powodu pandemii nie będzie poświęcenia palm.
 6. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania parafii w czasie epidemii, które są zamieszczone w ogłoszeniach duszpasterskich wywieszonych w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii oraz parafialnym profilu facebookowym.