OGŁOSZENIA  – 12 stycznia 2020 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

 

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Od soboty, tj. od 18 do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku będzie obchodzony pod hasłem „Życzliwymi bądźcie”. Jest wielkim antyświadectwem dla świata, że chrześcijanie, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa, są podzieleni. Będziemy się modlić, aby wśród chrześcijan zapanowała jedna „Owczarnia i Jeden Pasterz”.
 2. W sobotę, 19 stycznia, o godz. 17:00 w naszym Sanktuarium odbędzie Msza święta i specjalne błogosławieństwo matek i ojców oczekujących narodzin dziecka. Św. Stanisław opiekuje się matkami w stanie błogosławionym, zwłaszcza przychodzi z pomocą tym rodzicom, którzy czują niepokój przed narodzinami swych dzieci lub doświadczają jakiś komplikacji.
 3. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich tzw. kolędy w tym tygodniu jest dostępny w gablocie przed Wieczernikiem oraz na stronie internetowej: PAPCZYNSKI.PL.
 4. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Oremusa są dostępne w zakrystii. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Orszaku Trzech Króli.
 2. W poniedziałek 13 stycznia zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczornej.
 3. W dniu 17 stycznia przypada XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim, kiedy będziemy się modlić o jak najlepsze relacje pomiędzy Kościołem a Judaizmem.
 4. Trwający od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie obchodzony w tym roku pod hasłem „Życzliwymi bądźcie”. Zachęcamy do modlitwy o jedność wyznawców Chrystusa.
 5. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziców oczekujących narodzin dziecka na godzinę 17.00 do Sanktuarium na Mariankach.
 6. W niedzielę za tydzień 19 stycznia o godzinie 16.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na koncert kolęd i pastorałek.
 7. Przez cały czas trwania wizyt kolędowych wieczorem w dni powszednie można będzie skorzystać z sakramentu pokuty na 20 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
 8. W ramach kolędy odwiedzamy Parafian w dni powszednie od godziny 16.00, a w soboty od godziny 15.00, na Mariankach w soboty i niedziele od godziny 14.00.
 9. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje Panu Michałowi Wójcikowi za zaangażowanie i cenną pomoc przy wyborze i montażu nowego pieca do ogrzewania kościoła, który został uruchomiony w ubiegłą środę.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana Jadwiga Zulczyk, Marianna Książek, Cecylia Badowska, Joanna Jezierska i Witold Krysiak. Wieczny odpoczynek…