OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2019 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

 1. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj na godz. 16:30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek na godz. 18:30. Przypominamy o nieszporach za zmarłych w poniedziałek o godz. 18:30 oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu w dni tygodnia o godz. 18:30.

 2. Kontynuujemy prace ziemne przy Wieczerniku. Od strony północnej, na najbardziej błotnym fragmencie drogi Krzyżowej, została położona kostka granitowa. Ufamy, że w tym tygodniu, uda się przygotować plac nabożeństw pod zasiew trawy po pracach melioracyjnych. Za tydzień zbiórka pieniężna na ten cel. Tym, którzy już przyszli z pomocą serdecznie dziękujemy.

 3. W najbliższy czwartek, na godz. 19:30, zapraszamy na spotkanie z panem Sławomirem Molędą, przedstawicielem na Polskę Międzynarodowego Stowarzyszenia Jerusalem WAY, które to Stowarzyszenie opiekuje się szklakiem pieszych pielgrzymek z Santiago de Compostela do Jerozolimy. Planowane jest wytyczenie szlaku z Polski, który dołączyłby na Węgrzech do szlaku prowadzącego do Jerozolimy. Góra Kalwaria i nasze Sanktuarium jest brane pod uwagę, jako ważny ośrodek tego szlaku na Mazowszu.

 4. Rekolekcje dla dorosłych w kościele parafialnym rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje w naszym Sanktuarium rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy o takie zaplanowanie zajęć, aby każdy mógł wziąć udział naukach rekolekcyjnych.

 5. (Godz. 10:30) Raz jeszcze dziękujemy Księdzu Kardynałowi, za obecność pośród nas i prosimy o pasterskie słowo, o błogosławieństwo dla naszego Sanktuarium, oraz po Eucharystii, jak to jest w zwyczaju, o indywidualne błogosławieństwo dzieci.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i solidarności w łączności z misjonarzami, który obchodzimy pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. W związku z tym w ramach dzieła pomocy Ad Gentes w niedzielę za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek.
 2. Od jutra do środy będą głoszone przez ks. Rafała Krauze MIC i Wspólnotę Ewangelizacyjną rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, którą serdecznie zachęcamy do odnowienia i pogłębienia swojej przyjaźni z Panem Jezusem.
 3. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w kościele parafialnym będą trwały od IV Niedzieli Wielkiego Postu 31 marca do 3 kwietnia.
 4. Rekolekcje wielkopostne na Mariankach odbędą się w dniach 7-10 kwietnia.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Wspólnotę Neokatechumenalną od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
 6. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła.
 7. W ramach jałmużny wielkopostnej, podobnie, jak w latach ubiegłych, organizujemy akcję przygotowywania paczek dla dzieci. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego znajdują się kartki z imionami dzieci, wiekiem i odpowiednim numerem. Razem z kartką można będzie składać tam paczki do 10 kwietnia.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki na Drogę Krzyżową: o 16.30 dla dzieci, o 18.30 dla dorosłych, o 19.00 w kościele „na Górce” dla młodzieży, w Kątach po Mszy św. o godzinie 18.00. W niedziele na Gorzkie Żale o godzinie 18.30 do kościoła parafialnego, a do kaplicy w Kątach o godzinie 11.00.
 9. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży, który odbędzie się w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej w dniu 13 kwietnia. W programie m. in. dobra muzyka i świadectwa nawróceń młodych ludzi. Zgłoszenia w naszej zakrystii do końca marca. Koszt wyjazdu 20 zł.