XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 września 2018 r.

Ogłoszenia Sanktuarium

  1. Jutro przypada 317 rocznica narodzin dla nieba św. Ojca Stanisława Papczyńskiego. Zapraszamy na Mszę świętą na godz. 12:00 i 19:00.
  2. Za tydzień, w niedzielę o godz. 12:00 w naszym Sanktuarium uroczystość Opatrzności Bożej, a jednocześnie historyczne wydarzenie: przyjecie św. Stanisława za patrona miasta i Gminy Góra Kalwaria. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości. Na tę uroczystość czekaliśmy ponad 300 lat. To miejsce, które 300 lat temu było uważane za najbardziej ubogie, dzisiaj staje się duchowym centrum miasta i Gminy Góra Kalwaria. Jeśli kiedyś chcemy opowiedzieć dzieciom i wnukom, że byliśmy świadkami tego historycznego wydarzenia, to zapraszamy na Mszę świętą za tydzień, na godz. 12:00. Po Mszy świętej agapa i grochówka dla wszystkich uczestników uroczystości oraz galerii wypieków Lubaszka, która zawsze hojnie nas obdarowuje.
  3. W sobotę poprzedzającą uroczystość na Mariankach, uroczysta sesja Rady Miejskiej w domu kultury, na której zostanie odczytany dekret Stolicy Apostolskiej i przyjęta przez radnych uchwała w sprawie przyjęcia św. Ojca Stanisława Papczyńskiego za Patrona Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W ramach uroczystości ks. dr Jan Kosmowski wygłosi wykład pod tytułem: „ Postać Patrona w kontekście historycznym Góry Kalwarii”. Na zakończenie koncert uczniów, absolwentów i pedagogów Niepublicznej Szkoły Muzycznej „Orfeusz” z Góry Kalwarii. Na tę część uroczystości zapraszają władze miasta i gminy.
  4. Za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy świętej na Mariankach o godz. 10:30.

Ogłoszenia parafialne

  1. Z wielką radością informujemy parafian, że Kongregacja Stolicy Apostolskiej do spraw Kultu Bożego i Sakramentów ogłosiła na prośbę władz naszego miasta dekret ustanawiający św. Stanisława Papczyńskiego Patronem Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Początek Uroczystości w najbliższą sobotę 22 września. Na uroczystej sesji Rady Miejskiej zostanie odczytany dekret i przyjęta przez radnych uchwała w sprawie przyjęcia św. Ojca Stanisława Papczyńskiego za Patrona Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W ramach uroczystości ks. dr Jan Kosmowski wygłosi wykład pod tytułem: „ Postać Patrona w kontekście historycznym Góry Kalwarii”. Na zakończenie koncert uczniów, absolwentów i pedagogów Niepublicznej Szkoły Muzycznej „Orfeusz” z Góry Kalwarii. Zwieńczeniem tych Uroczystości będzie Msza Święta sprawowana na Mariankach w niedzielę 23 września o godzinie 12.00. Na to niezwykłe wydarzenie zapraszają: Przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Nadstawny i Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński.
  2. W czwartek 20 września o godzinie 19.00 w salach domu parafialnego rozpocznie się kurs przedmałżeński, który potrwa kilka tygodni. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  3. W związku z uroczystościami nie będzie w kościele na Górce obu Mszy Świętych o godzinie 11.00 i o godzinie 13.00 oraz Mszy Świętej w kościele parafialnym o godzinie 11.30.
  4. W Warszawie w sobotę 6 października odbędzie się Stadionie Narodowym tak zwany Stadion Młodych. To spotkanie młodych, na które zaprasza młodzież naszej parafii ks. Krzysztof, będzie trwało od godziny 12.00 do godziny 24.00. W programie koncerty, świadectwa. Informacje na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Krzysztofa.
  5. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na październik.