Razem ze św. Stanisławem Papczyńskim wprowadzajmy zmarłych do nieba!
ZGŁOŚ SWOICH ZMARŁYCH W FORMULARZU PONIŻEJ
Wypełniając prośbę św. ojca Stanisława zgłaszam następujących zmarłych do ponad 50 Mszy św. zbiorowych i nabożeństw sprawowanych od 2 listopada 2024 roku do 31 października 2025 roku. Msze święte i nabożeństwa za zmarłych będą odprawiane w oktawie Wszystkich Świętych (2-8 listopada w dni powszednie: Nieszpory za zmarłych – 18:30, Msza święta – 19:00; w sobotę i niedzielę Nieszpory za zmarłych – 16:30, Msza święta – 17:00) oraz w każdy poniedziałek roku (Nieszpory lub inne nabożeństwo za zmarłych – 18:30, Msza święta – 19:00):
Święty Ojciec Stanisław Papczyński zapisał:
„najwyższym przejawem miłości jest wstawianie się do Boga o uwolnienie dusz znajdujących się w płomieniach czyśćcowych albo wspieranie ich pobożnymi jałmużnami, lub niesienie im pomocy różnymi innymi sposobami”.
Św. Ojciec Stanisław powtarzał też, że
“będziemy mieli w niebie tylu patronów i pomocników, ilu tam dzięki naszemu staraniu przeprowadzimy z pieca czyśćcowego”.
W Sanktuarium św. Ojca Stanisława Papczyńskiego odprawiamy w ciągu roku ponad 50 Mszy św. zbiorowych za zmarłych poleconych naszej modlitwie. Są to Msze św. wieczorne o godz. 19:00 w oktawie dnia Wszystkich Świętych (od 2 do 8 listopada) i w każdy poniedziałek roku. Pół godziny przed tymi Mszami śpiewamy Nieszpory za zmarłych lub polecamy ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (czerwiec) i Miłosiernemu Bogu
przez ręce Najświętszej Maryi Panny (maj i październik) tzw. wypominki.
Ofiary na Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego można wpłacać korzystając z e-przelewów,
które będą przeprowadzane za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego “Przelewy24”
lub wypełniając przekaz w okienku pocztowym lub oddziałach bankowych.
Konto bankowe:
Dom Zakonny Zgromadzenia Księży Marianów p.w. św. Stanisława Papczyńskiego, ul. Ojca Stanisława Papczyńskiego 6a, 05-530 Góra Kalwaria
Bank PEKAO SA O/Piaseczno nr 51 1240 6351 1111 0010 1665 7776
Konto dla wpłat z zagranicy:
IBAN: PL 51 1240 6351 1111 0010 1665 7776
SWIFT (BIC) – PKOPPLPW
Bank PEKAO SA O/Piaseczno
W jaki sposób możemy najlepiej pomóc zmarłym?
Msza święta
Uprzywilejowaną moc wstawienniczą względem zmarłych pozostających w czyśćcu ma Msza święta. Papież Paweł VI napisał: „Święta Matka Kościół, wyrażając jak największą troskę o zmarłych (…), postanawia, że tymże zmarłym przychodzi się z pomocą w sposób najdoskonalszy przez każdą ofiarę Mszy świętej”. Podczas nabożeństw i w modlitwach prywatnych to wierny zwraca się do Boga. Natomiast w Mszy świętej sam Jezus Chrystus wstawia się do swojego Ojca. Praktycznym wymiarem pomocy jest zamawianie przez wiernych Mszy świętej za zmarłych. Chrześcijanin powinien, przynajmniej raz w roku, zamówić Mszę świętą za zmarłych.
Modlitwy i odpusty
Skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych są ofiarowane za nich umartwienia, wyrzeczenia i modlitwy, choćby najkrótsze, zwane aktami strzelistymi. Wierni szczególnym szacunkiem darzą tzw. wspominki i zapalanie świec w listopadzie, modlitwę różańcową, Drogę krzyżową oraz specjalne modlitwy za zmarłych. Szczególną wartość ma praktyka odpustów za zmarłych. Wierni mogą je uzyskać, wypełniwszy warunki: wola uzyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy i spełnienie czynu obdarowanego odpustem.
Jałmużna
Ofiary pieniężne na dzieła miłosierdzia w intencji zmarłych są bardzo pochwalane w Piśmie św. (2 Mch 12,43-45). Dobrowolny i bezinteresowny dar – jałmużna – zarówno materialna, jak i duchowa – ofiarowana za zmarłych, ma wielką wartość w oczach Boga. Ofiary mogą być składane przy zamawianiu Mszy świętej, dla biednych, których znamy, ale także na dzieła charytatywne i misyjne Kościoła.