“Uwalniamy dusze z płomieni czyśćcowych!”
ZGŁOŚ SWOICH ZMARŁYCH W FORMULARZU PONIŻEJ

Wypełniając prośbę św. ojca Stanisława zgłaszam następujących zmarłych do ponad 50 Mszy św. zbiorowych i nabożeństw  sprawowanych w oktawie dnia zadusznego (w dni powszednie: Nieszpory za zmarłych – 1830, Msza święta – 1900; w sobotę i niedzielę Nieszpory za zmarłych – 1630, Msza święta – 1700) oraz w każdy poniedziałek roku (Nieszpory lub inne nabożeństwo za zmarłych – 1830, Msza święta – 1900):

Osoba zamawiająca:

Składam ofiarę w wysokości:

Ofiara złożona z okazji odprawienia Mszy świętej jest przeznaczona na utrzymanie Sanktuarium św. o Stanisława Papczyńskiego

Święty Ojciec Stanisław Papczyński zapisał: „najwyższym przejawem miłości jest wstawianie się do Boga o uwolnienie dusz znajdujących się w płomieniach czyśćcowych albo wspieranie ich pobożnymi jałmużnami, lub niesienie im pomocy różnymi innymi sposobami”. Św. Ojciec Stanisław powtarzał też, że “będziemy mieli w niebie tylu patronów i pomocników, ilu tam dzięki naszemu staraniu przeprowadzimy z pieca czyśćcowego”

W Sanktuarium św. Ojca Stanisława Papczyńskiego odprawiamy w ciągu roku ponad 50 Mszy św. zbiorowych za zmarłych poleconych naszej modlitwie. Są to Msze św. wieczorne o godz. 19.00 w oktawie dnia zadusznego (od 2 do 9 listopada) i w każdy poniedziałek roku. Pół godziny przed tymi Mszami śpiewamy Nieszpory za zmarłych lub polecamy ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (czerwiec) i Miłosiernemu Bogu przez ręce Najświętszej Maryi Panny (maj i październik).

Ofiary na Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego można wpłacać,
korzystając z kart kredytowych   i e-przelewów,
które będą przeprowadzane za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego “Przelewy24” Przelewy24
lub wypełniając przekaz w okienku pocztowym lub oddziałach bankowych.
Konto bankowe:
Dom Zakonny Zgromadzenia Księży Marianów p.w. św. Stanisława Papczyńskiego, ul. Ojca Stanisława Papczyńskiego 6a, 05-530 Góra Kalwaria
Bank PEKAO SA O/Piaseczno nr 51 1240 6351 1111 0010 1665 7776
Konto dla wpłat z zagranicy:
IBAN: PL 51 1240 6351 1111 0010 1665 7776
SWIFT (BIC) – PKOPPLPW
Bank PEKAO SA O/Piaseczno

W jaki sposób możemy najlepiej pomóc zmarłym?

Msza święta
Uprzywilejowaną moc wstawienniczą względem zmarłych pozostających w czyśćcu ma Msza święta. Papież Paweł VI napisał: „Święta Matka Kościół, wyrażając jak największą troskę o zmarłych (…), postanawia, że tymże zmarłym przychodzi się z pomocą w sposób najdoskonalszy przez każdą ofiarę Mszy świętej”. Podczas nabożeństw i w modlitwach prywatnych to wierny zwraca się do Boga. Natomiast w Mszy świętej sam Jezus Chrystus wstawia się do swojego Ojca. Praktycznym wymiarem pomocy jest zamawianie przez wiernych Mszy świętej za zmarłych. Chrześcijanin powinien, przynajmniej raz w roku, zamówić Mszę świętą za zmarłych.

Modlitwy i odpusty
Skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych są ofiarowane za nich umartwienia, wyrzeczenia i modlitwy, choćby najkrótsze, zwane aktami strzelistymi. Wierni szczególnym szacunkiem darzą tzw. wspominki i zapalanie świec w listopadzie, modlitwę różańcową, Drogę krzyżową oraz specjalne modlitwy za zmarłych. Szczególną wartość ma praktyka odpustów za zmarłych. Wierni mogą je uzyskać, wypełniwszy warunki: wola uzyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy i spełnienie czynu obdarowanego odpustem.

Jałmużna
Ofiary pieniężne na dzieła miłosierdzia w intencji zmarłych są bardzo pochwalane w Piśmie św. (2 Mch 12,43-45). Dobrowolny i bezinteresowny dar – jałmużna – zarówno materialna, jak i duchowa – ofiarowana za zmarłych, ma wielką wartość w oczach Boga. Ofiary mogą być składane przy zamawianiu Mszy świętej, dla biednych, których znamy, ale także na dzieła charytatywne i misyjne Kościoła.

Uwalniamy dusze z płomieni czyśćcowych – list Kustosza Sanktuarium >>