Aktualności

"Z Góry Kalwarii do Jerozolimy" - spotkanie ze Sławomirem Molędą

Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach zaprasza na spotkanie z panem Sławomirem Molędą pt. "Z Góry Kalwarii do Jerozolimy". Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 21 marca o godz. 19:30 w sali konferencyjnej Muzeum…

„Pilnujcie Wieczernika!” - kard. Kazimierz Nycz w Sanktuarium na Mariankach

W niedzielę 17 marca 2019 roku metropolita warszawski, ks. kard. Kazimierz Nycz, przybył do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii na Mariankach w ramach wizytacji parafialnej. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 spowiadał wiernych. Na zakończenie skierował kilka słów do zgromadzonych na Eucharystii w Wieczerniku i udzielił im pasterskiego błogosławieństwa. Po Mszy Świętej ks. Kardynał udzielił także indywidualnego błogosławieństwa dzieciom.

Duchowe przygotowania - cotygodniowa medytacja Słowa Bożego

Członkowie Bractwa Misterium Męki Pańskiej zapraszają wszystkich do duchowego przygotowania do Misterium oraz Paschy poprzez medytację Słowa Bożego. Począwszy od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, aż do 13 kwietnia, kiedy to odbędzie się tegoroczne Misterium Męki Pańskiej, co tydzień na stronach kalwaria-mazowsza.org oraz papczynski.pl będzie można przeczytać rozważania do Słowa na poszczególne niedziele Wielkiego Postu. Rozważania są przygotowywane przez członków Bractwa, scenarzystów, aktorów, oraz współpracowników tego dzieła.

Nabożeństwa wielkopostne w Sanktuarium

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Wielkiego Postu, która jest jednym z najważniejszych elementów tego okresu. Święty Ojciec Stanisław Papczyński miał wielkie nabożeństwo do Chrystusa cierpiącego za nasze grzechy i duchowość pasyjna promieniowała na całe jego duchowe życie. Także i my będziemy gromadzić się w Wieczerniku aby rozważać zbawczą mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Miłosierdzie.